Zabiegi

Usuwanie i wypełnianie zmarszczek – Estetica w Lublinie

usuwanie zmarszczekMałpi pyszczek, linie marionetki, kurze łapki – pod tymi mniej lub bardziej sympatycznymi określeniami zawsze kryją się spędzające kobietom sen z powiek zmarszczki mimiczne. Niezależnie od tego, czy są naturalnym skutkiem procesu starzenia się, czy złych nawyków, można je usunąć za pomocą toksyny botulinowej. Jak każdy zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, zabieg wypełniania i usuwania zmarszczek musi być przeprowadzony wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę, dlatego zapraszam do skorzystania z oferty mojego gabinetu.

Kilka słów o toksynie botulinowej

Toksyna botulinowa, jeżeli odpowiednio przygotowana, jest preparatem całkowicie bezpiecznym. W gabinecie medycyny estetycznej Estetica w Lublinie bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów jest na pierwszym miejscu, dlatego, zanim przystąpię do zabiegu, dokładnie omówimy z pacjentem ewentualne przeciwwskazania. Jeżeli takich nie będzie, ustalimy gdzie ma zostać wstrzyknięty preparat i w jakiej dawce. 

Jak działa toksyna botulinowa?

Głównym zadaniem toksyny botulinowej jest zahamowanie przekazywania impulsów z nerwów do mięśni, blokując działanie synaps nerwowo-mięśniowych. Dzięki temu, miejsce poddane zabiegowi jest wygładzone i stabilne. Co ważne, toksyna botulinowa działa wyłącznie w obrębie mięśni, do których został podany. To oznacza, że w żadnym stopniu nie wpływa na mimikę całej twarzy, a ostateczny efekt jest bardzo naturalny.

Co dokładnie koryguję za pomocą toksyny botulinowej?

  • lwie zmarszczki – pionowe pomiędzy brwiami,
  • kurze łapki,
  • poprzeczne zmarszczki na czole,
  • zmarszczki szyjne,
  • opadające kąciki ust,
  • zmarszczki wokół ust, czyli tzw. zmarszczki palacza,
  • opadające powieki,
  • tzw. brukową brodę,
  • nisko osadzone brwi.

Efekty usunięcia zmarszczek botoksem

Usuwanie zmarszczek botoksem nie jest bolesne i nie wymaga stosowania znieczulenia, jednak na życzenie klienta mogę zastosować znieczulenie miejscowe w postaci specjalistycznego kremu. Zabieg trwa od 15 do maksymalnie 30 minut.

Toksyna botulinowa zaczyna działać w mięśniach do trzech dni od wykonania zabiegu. Widoczny efekt  w postaci gładszej skóry i łagodniejszych rysów twarzy pojawia się po upływie ok. 10 dni i utrzymuje się średnio od 6 do 8 miesięcy, zależnie od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.