Zabiegi

usuwanie zmarszczek

Usuwanie i wypełnianie zmarszczek - Lublin

Małpi pyszczek, linie marionetki, kurze łapki – pod tymi mniej lub bardziej sympatycznymi określeniami zawsze kryją się, spędzające kobietom sen z powiek, zmarszczki mimiczne. Oferujemy skuteczny zabieg usuwania lub wypełniana zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej (botoks). Usuwamy zmarszczki, które są skutkiem procesu starzenia się lub złych nawyków, takich jak np. palenie papierosów. Ten, jak i każdy inny zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, musi być przeprowadzony wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę.

Co to jest i jak działa toksyna botulinowa?

Głównym zadaniem toksyny botulinowej, potocznie zwanej botoksem, jest zahamowanie przekazywania impulsów z nerwów do mięśni, blokując działanie synaps nerwowo-mięśniowych. Dzięki temu, miejsce poddane zabiegowi wypełniania zmarszczek jest wygładzone i stabilne. Co ważne, toksyna botulinowa działa wyłącznie w obrębie mięśni, do których została podana. To oznacza, że w żadnym stopniu nie wpływa na mimikę całej twarzy, a ostateczny efekt jest bardzo naturalny, oczywiście zachowanie odpowiedniej proporcji preparatu jest niezwykle istotne.

Efekty usunięcia zmarszczek botoksem

Usuwanie zmarszczek botoksem nie jest bolesne i nie wymaga stosowania znieczulenia, jednak na życzenie klienta można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci specjalistycznego kremu. Zabieg trwa od 15 do maksymalnie 30 minut. Toksyna botulinowa zaczyna działać w mięśniach do trzech dni od wykonania zabiegu. Widoczny efekt  w postaci gładszej skóry i łagodniejszych rysów twarzy pojawia się po upływie ok. 10 dni i utrzymuje się średnio od 6 do 8 miesięcy, zależnie od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta.

Jakie zmarszczki można usunąć za pomocą botoksu?

  • lwie zmarszczki – pionowe pomiędzy brwiami,
  • kurze łapki,
  • poprzeczne zmarszczki na czole,
  • zmarszczki szyjne,
  • opadające kąciki ust,
  • zmarszczki wokół ust, czyli tzw. zmarszczki palacza,
  • opadające powieki,
  • tzw. brukową brodę,
  • nisko osadzone brwi.

Efekty usunięcia zmarszczek botoksem

Usuwanie zmarszczek botoksem nie jest bolesne i nie wymaga stosowania znieczulenia, jednak na życzenie klienta mogę zastosować znieczulenie miejscowe w postaci specjalistycznego kremu. Zabieg trwa od 15 do maksymalnie 30 minut.

Toksyna botulinowa zaczyna działać w mięśniach do trzech dni od wykonania zabiegu. Widoczny efekt  w postaci gładszej skóry i łagodniejszych rysów twarzy pojawia się po upływie ok. 10 dni i utrzymuje się średnio od 6 do 8 miesięcy, zależnie od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.