Zabiegi

Terapia osoczem bogatopłytkowym - Estetica w Lublinie

Lifting wampirzy

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to swoisty rodzaj liftingu skóry z wykorzystaniem własnej krwi pacjenta, dlatego też często, zwłaszcza w prasie kobiecej, jest nazywany "wampirzym liftingiem". Mimo groźnie brzmiącej nazwy ten rodzaj terapii wspaniale pokazuje możliwości regeneracyjne ludzkiego organizmu i zbawienny wpływ osocza na kondycję oraz witalność skóry. Polecam je wszystkim, którzy pragną przywrócić młody wygląd skóry, wygładzić lub spłycić niewielkie zmarszczki oraz zniwelować cienie pod oczami. Osocze bogatopłytkowe jest również nieocenione w walce z łysieniem męskim.

Przebieg zabiegu 

osocze bogatopłytkoweTerapia osoczem bogatopłytkowym w gabinecie medycyny estetycznej Estetica przebiega następująco: pobieram niewielką ilość krwi żylnej pacjenta, którą następnie poddaję odwirowaniu. Odwirowanie pozwala na precyzyjne oddzielenie leukocytów i erytrocytów, pozostawiając czyste osocze bogatopłytkowe. Proces ten trwa zaledwie 5 minut. Następnie osocze podaję w miejsca, które wskazał pacjent - liniowo, za pomocą kaniuli lub mezoterapii. Wszystko zależy od jego preferencji oraz efektów, jakie chce uzyskać. Przed wykonaniem zabiegu oczywiście dokładnie wytłumaczę wymienione techniki i pomogę w ich doborze.

Dlaczego osocze bogatopłytkowe jest skuteczne?

Lifting twarzy za pomocą osocza bogatopłytkowego jest mało inwazyjny, skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny. Dzięki wykorzystaniu własnej krwi pacjenta bez domieszek sztucznie uzyskanych preparatów, jest to zabieg całkowicie naturalny i biokompatybilny, czyli zgodny z jego organizmem. W związku z tym istnieje zerowe ryzyko wystąpienia negatywnej reakcji organizmu, w postaci np. alergii. Sekret tkwi w zawartych w płytkach osocza czynników wzrostu, które szybko prowadzą do naturalnej regeneracji komórek.

Jakie rezultaty daje zastosowanie osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe wpływa zbawiennie na skórę. Przywraca jej młody wygląd, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, sprawia, że skóra staje się promienna, gładka, napięta i elastyczna. Wypełnia także niewielkie zmarszczki, ujednolica koloryt skóry, poprawia ukrwienie oraz odnawia włókna kolagenowe. Oprócz tego za jego pomocą można modelować policzki i poprawić objętość twarzy.

Najlepsze i najdłuższe rezultaty otrzymuje się poprzez stosowanie zabiegów w regularnych seriach. Warto także łączyć odmładzanie osoczem bogatopłytkowym z zabiegami medycyny estetycznej, gdyż osocze znacznie zwiększa ich skuteczność, a dzięki wspaniałym właściwościom regeneracyjnym przyspiesza gojenie.

Najważniejsze przeciwwskazania do terapii

  • ciąża,
  • laktacja,
  • nowotwór,
  • choroby krwi,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.