Blog

Skąd bierze się cellulit i jak mu zaradzić?

Cellulit, czyli tak zwana nieestetyczna ,,pomarańczowa skórka’’ to zmora wielu pań. Wbrew pozorom ten problem nie dotyczy jedynie kobiet, które mają nadwagę, ale także szczupłych pań.

Przyczyną cellulitu jest bowiem nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej lub wody tuż pod skórą na skutek:

  • zbyt małej aktywności fizycznej;
  • prowadzenia siedzącego trybu życia;
  • spożywania za dużej ilości soli i cukru;
  • problemów z krążeniem;
  • zaburzonej równowagi hormonalnej, gdzie estrogeny przeważają nad progesteronem, które na dodatek jest za mało;
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań;
  • palenie papierosów;
  • zmagania się z wadami postawy mającymi wpływ na zaburzenie krążenia w nogach.

Występują dwa rodzaje cellulitu – wodny i tłuszczowy. Jeśli mowa o wodnej odmianie, to na skutek któregoś z powyższych problemów, w tkankach zaczynają gromadzić się duże ilości wody i toksyn, co z kolei prowadzi do rozrostu i nierównomiernej lokalizacji lipidów (komórek tłuszczowych) w obrębie tkanki tłuszczowej. Natomiast w przypadku cellulitu tłuszczowego, mamy do czynienia z nadmiernym rozrostem komórek tłuszczowych, które przybierają postać grudek. Te z kolei wywierają duży nacisk na naczynka, utrudniając swobodne usuwanie nadmiaru wody i toksyn z organizmu.

Metody pozbywania się cellulitu

Kobiety, które borykają się z cellulitem dotyczy jeden lub kilka z powyższych problemów. Aby skutecznie wyeliminować cellulit warto na początku zdać sobie sprawę, która z powyższych przyczyn powstawania ,,pomarańczowej skórki’’ dotyczy właśnie nas i zacząć z nimi walczyć. Pierwszym sposobem na to jest za odpowiednio zbilansowana dieta bogata w błonnik, warzywa, ryby, owoce, jajka, kasze oraz chude mięso. Należy natomiast wyeliminować niezdrowe przekąski takie jak słodycze, fast foody, chipsy, gazowane napoje czy lody. Kolejną ważną rzeczą, o jakiej nie można zapomnieć przy walce z cellulitem, jest odpowiednie nawadnianie organizmu (duże ilości spożywanej wody pomagają wypłukiwać toksyny) oraz włączenie aktywności fizycznej.

Na początek wystarczą systematyczne spacery lub gimnastyka w zaciszu domowym (co najmniej trzy razy w tygodniu). Pomocny może okazać się także masaż limfatyczny wykonywany przy pomocy ostrej szczotki, specjalnego masażera lub rękawicy. Jeśli chcemy natomiast osiągnąć szybsze i bardziej spektakularne efekty, to warto zgłosić się także na profesjonalne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej obejmujące m.in. wykorzystanie fal akustycznych, które pobudzają mikrokrążenie, (a co za tym idzie powodują redukcję złogów, które uniemożliwiały wcześniej szybkie usuwanie zbędnych produktów przemiany materii) oraz produkcję kolagenu mającego znaczący wpływ na jędrność skóry. Efekt tych zabiegów to wyraźna tekstury poprawa skóry oraz jej intensywne wygładzenie.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.