Nowości LASERY

Laser Frakcyjny - Laser Resurfacing

Laser frakcyjny CO2 "DEEPER" to najnowocześniejsze rozwiązanie optyczne. Pozwala ono na precyzyjny podział promienia lasera CO2 na wiązki mikroskopijnych rozmiarów. Mikropromienie uszkadzają naskórek punktowo, ale pozostawiają obszary nieuszkodzonej tkanki. Skraca to okres naprawy tkankowej po kolumnowej waporyzacji. To wszystko daje lepszy efekt estetyczny i remodelowania blizn i odmłodzenia skóry.

Zabieg laserem

 • usuwa brązowe plamki
 • wygładza blizny i zmarszczki
 • napina skórę
 • pięlęgnacja pewnych stref na skórze
 • przyspiesza gojenie

Czym jest resurfacing?
Jest to laserowa metoda regeneracji skóry na twarzy, która polega na usuwaniu jej zewnętrznej warstwy za pomocą promienia laserowego. Zabieg ten pomaga wygładzaniu zmarszczek i blizn i daje efekt odmłodzenia. Resurfacing korzysta z lasera CO2, tzw. laserów ablacyjnych i lasera erbowo-jagowego. Usuwają one zewnętrzne warstwy skóry i powodują regenerację naskórka. Najnowsza technika resurfacingu wykorzystuje laser frakcyjny CO2, który może być wykorzystywany w leczeniu blizn po ospie lub trądziku, do wyrównania głębszych zmarszczek, zrogowaciałego naskórka czy usuwania przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry. Rewelacyjnie wygładza zmarszczki wokół oczu, lwie zmarszczki i na górnej wardze. Pomaga w pozbyciu się obwisłej skóry powiek, szyi, dekoltu. Tysiące promieni lasera oddziaływuje na skórę. W miejscu oddziaływania dochodzi do silnego przegrzania skóry. Dzięki temu usuwana jest zewnętrzna warstwa, a pozostałe warstwy skóry dostają się pod wpływ działania ciepła. Wysoka temperatura powoduje ściągnięcie włókien kolagenowych. Umożliwia to odpowiednie napięcie skóry i zapewnia produkcję kolagenu (od 3 do 6 miesięcy po zabiegu).

W zależności od wymagań pacjenta urządzenie to pozwala na przeprowadzenie łagodnego, średniego lub głębokiego resurfacingu.
Czy możesz skorzystać z resurfacingu?
Zabieg ten jest przeznaczony głównie dla osób które mają problemy ze zrogowaciałym naskórkiem skóry twarzy, ze zmarszczkami, rozszerzonymi porami, bliznami po ospie czy trądziku i przebarwieniami.

Przed zabiegiem
Lekarz ocenia stan i elastyczność Waszego naskórka, określa problematyczne miejsca, które będą przeznaczone do przeprowadzenia zabiegu i indywidualne parametry ustawienia lasera do zabiegu. Optymalnym okresem zabiegu jest jesień, zima i wczesna wiosna. Resurfacing frakcyjny przeprowadzany jest bez znieczulenia. Przed zabiegiem aplikuje się na skórę krem znieczulający i można podać leki zmniejszające odczuwanie podczas zabiegu. Zabieg

 • twarzy trwa ok.20 minut,
 • twarzy i szyi ok. 30 minut,
 • twarz, szyja i dekolt to ok. 40 minut. 

Zazwyczaj wystarczy jedna wizyta. Zabieg należy powtórzyć po czterech - ośmiu tygodniach jedynie w przypadku silnych zmian (głębokie zmarszczki i blizny). Podczas zabiegu niektórzy mogą odczuwać nieprzyjemne uczucia ciepła, szczypania i pieczenia skóry.
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i może pojawić się lekka opuchlizna. Kilka dni po zabiegu naskórek zacznie się łuszczyć i pojawi się odmłodzona warstwa. Intensywność zaczerwienienia skóry jest zależna od parametrów ustawienia lasera i indywidualnie od klienta. W tym czasie zaleca się łagodne obmywanie i nacieranie wazeliną. Zaczerwienienie utrzymuje się średnio od 3 do 5 dni. Dopiero po pięciu dniach można zrobić makijaż i zacząć używać tych kremów, których używano przed zabiegiem. Po zabiegu skóra powinna być chroniona przed słońcem. Należy używać kremów ochronnych z wysokim filtrem UV (50+) przynamniej przez dwa miesiące.
Co da resurfacing?
Twoja cera może wyglądać o 5 a nawet 10 lat młodziej.
Jak długo utrzymuje się efekt resurfacingu?
Zmiany powinny być widoczne bezpośrednio po zabiegu ale wyraźny efekt pojawia się w ciągu 3 - 6 miesięcy. Działanie resurfacingu jest długotrwałe a przy zachowaniu ochrony przed czynnikami promieniowania UV efekt utrzyma się nawet kilka lat.
Zalety resurfacingu frakcyjnego?

 • odbywa się w ciągu jednej wizyty, zabieg trwa od 20 do 40 minut.
 • wyniki są wyraźniejsze, szybciej ustępuje zaczerwienienie i dochodzi do ogólnej regeneracji naskórka
 • efekt zabiegu utrzymuje się dłużej.

ZASTOSOWANIE LASERA FRAKCYJNEGO:

 • wygładzanie i odmładzanie skóry, szczególnie szyi i dekoltu

 • poprawa elestyczności i napięcia skóry

 • wyraźna redukcja blizn trądzikowych

 • redukcja blizn pooperacyjnych oraz rozstępów (blizny po cesarskim cięciu. rozstępy skóry po ciąży, blizny po nacięciukrocza i po operacjach ginekologicznych)

 • waporyzacja zmian śródnabłonkowych i znamion naskórkowych
 • wycięcie brodawek, polipów
 • terapia efektów  fotostarzenia (przebarwień, zmarszczek)
 • podniesienie powiek!

 

Dr n. med. Katarzyna Łętowska-Andrzejewicz
kom. 607 202 183
ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 lok. 12
20-538 Lublin
e-mail: gabinet@medycynaestetyczna.lublin.pl

Certyfikaty ...